Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Napastnik Rakowa odchodzi do Włoch. Wypożyczenie z opcją wykupu

Sebastian Musiolik ma trafić do Pordenone Calcio. Włoski klub grający w Serie B chciałby pozyskać napastnika Rakowa Częstochowa w ramach rocznego wypożyczenia. Jak podaje "Przegląd Sportowy", oba kluby doszły do porozumienia.

Kilka dni temu włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że włoski klub Serie B złożył ofertę za Sebastian Musiolika. - Pordenone jest blisko pozyskania Sebastiana Musiolika, urodzonego w 1996 roku napastnika polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej z Rakowa Częstochowa - czytamy na stronie dziennikarza. 

Zobacz wideo Ekstraklasa ma problem z drugą falą pandemii

Napastnik Rakowa Częstochowa trafi do Serie B? Pozostały szczegóły transferu

Według "Przeglądu Sportowego" napastnik Rakowa Częstochowa ma podpisać kontrakt z Pordenone Calcio. Sebastian Musiolik dołączy do włoskiego zespołu w ramach wypożyczenia, jednak do uzgodnienia pozostały szczegóły transferu 24-latka. Władze czołowego klubu Serie B zaproponowały wypożyczenie piłkarza z opcją pierwokupu. Kwota, jaką zapłaciłoby Pordenone byłaby uzależniona od pozycji w tabeli oraz dyspozycji samego napastnika w sezonie 2020/21. Nieoficjalnie wiadomo, że kluby miały dojść do porozumienia, jednak nie zdradzono szczegółów transakcji. 

Sebastian Musiolik trafił do Rakowa Częstochowa w 2018 roku z ROW-u Rybnik. Rok później awansował z częstochowskim klubem do PKO Ekstraklasy. Dotychczas w Rakowie rozegrał 74 mecze, w których strzelił 13 goli oraz zanotował dwie asysty. Obecny kontrakt napastnika obowiązuje do czerwca 2022 roku. 

Napastnik Rakowa Częstochowa był najszybszym zawodnikiem zespołu w sezonie 2019/20. Dodatkową zaletą piłkarza jest jego wydolność, wg. statystyk potrafił przebiec blisko 12 km na spotkanie. W składzie Marka Papszuna nie jest on jednak pierwszym wyborem. W obecnym okienku transferowym władze klubu przeprowadziły dwa transfery, które zepchnęły 24-latka na dalszą pozycję.