Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Aubameyang może odejść z Arsenalu. Włosi są gotowi złożyć ofertę

Arsenal nie przedłużył kontraktu z Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem. Obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowej umowy zawodnika z "Kanonierami". Aktualny kontrakt napastnika wygasa w czerwcu 2021 roku.

Rozmowy dotyczące kontraktu między Arsenalem Londyn a Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem stanęły na niczym. Gabończyk nie doszedł do porozumienia z zarządem klubu - poinformował włoski dziennikarz Nicolo Schira. Obecny kontrakt napastnika obowiązuje do czerwca 2021 roku, jednak możliwe, że Arsenal sprzeda Aubameyanga tego lata. 

- Negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu między Arsenalem Londyn a Aubameyangiem stanęły na niczym. Napastnik może opuścić "Gunners" tego lata. - napisał na swoim koncie Twitter dziennikarz. 

Zdaniem dziennikarza, zawodnikiem interesuje się Inter Mediolan, który jest w stanie złożyć ofertę za Pierre'a Emericka Aubameyanga, pod warunkiem sprzedaży Lautaro Martineza, który znajduje się w kręgu zainteresowań FC Barcelony

Arsenal może pozbyć się napastnika

Pierre-Emerick Aubameyang trafił na Emirates Stadium w 2018 roku po odejściu z Borusii Dortmund za ponad 60 milionów euro. W Arsenalu rozegrał 95 meczów, w których strzelił dla "Kanonierów" 60 bramek. W obecnym sezonie Gabończyk zdobył 17 bramek w 25 meczach. Jest aktualnym liderem strzelców Premier League ex aequo z Jamiem Vardym