Znana przyszłość bramkarza Realu Madryt. Zinedine Zidane postawił sprawę jasno

- Nie widzę tej drużyny bez Keylora Navasa - powiedział wprost trener Zinedine Zidane. 32-letni bramkarz chce odejść z Realu Madryt, gdyż nie zadowala go rola zmiennika.

Stracony sezon Realu. "Zidane nie ma czarodziejskiej różdżki":

Zobacz wideo

Hiszpańskie media zgodnie podają, że Keylor Navas poprosił Real Madryt o zgodę na odejście. Jego nowym klubem na być PSG, które potrzebuje doświadczonego bramkarza, bo poza Alphonse Areolą ma na tej pozycji tylko niedoświadczonych zawodników, m.in. Polaka, Marcina Bułkę. - Nie widzę tej drużyny bez Keylora - powiedział jednak wprost trener Zinedine Zidane, który w piątek spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Jeszcze kilka miesięcy temu miał chyba jednak trochę inne zdanie. Pod koniec maja "Marca" pisała, że Zidane już podjął decyzję w sprawie bramkarzy. Że w kolejnym sezonie podstawowym numerem jeden będzie Thibaut Courtois, a jego zmiennikiem zostanie 21-letni syn trenera - Luca Zidane, który występował wtedy w rezerwach Realu. Navas, zdaniem "Marki", miał już nawet zostać poinformowany przez trenera, że może sobie szukać klubu. Na początku lipca Luca Zidane został jednak wypożyczony do Racingu Santander. I teraz jego ojciec nie wyobraża sobie tego, że straci Navasa. - Dla mnie sytuacja jest oczywista: będziemy mieć wiele meczów i będę liczyć na wszystkich - powiedział Zidane'a. Na wszystkich, czyli i Coutois, i Navasa.

Navas częścią rozliczenia za Neymara

PSG bramkarza po odejściu Gianlugiego Buffona, by do Alphonse Areoli dołączył jeszcze jeden doświadczony bramkarz. Ich priorytetem był Gianluigi Donnarumma, ale Milan miał zbyt wygórowane oczekiwania. A Navas jawi im się jako okazja - za darmo mogą bowiem sprowadzić bramkarza, który zdobył z Realem najważniejsze trofea, ma dopiero 32 lata, wciąż może bronić na bardzo wysokim poziomie i ma tak cenne doświadczenie. A czemu za darmo? "Marca" podaje bowiem, że Navas miałby częścią rozliczenia za Neymara, którego Królewscy wciąż chcą sprowadzić na Santiago Bernabeu.

Navas przeszedł do Realu latem 2014 roku. Od tego czasu zagrał w 162 meczach i zachował 52 czyste konta. Jego kontrakt wygasa w połowie 2021 roku.

Więcej o: