Chciał go Manchester City. Atletico Madryt wpłaci klauzulę wykupu za wielki talent

"Marca" podaje, że Atletico Madryt dołącza do klubów zainteresowanych młodym Argentyńczykiem - Thiago Almadą z Velez Sarsfield. W tej grupie jest też Manchester City i Boca Juniors.

Zobacz wszystkie gole Krzysztofa Piątka z poprzedniego sezonu:

Zobacz wideo

Atletico chciało sprowadzić tego zawodnika już zimą tego roku, ale wtedy władze argentyńskiego Velez nie zgodziły się go sprzedać. Wicemistrzowie Hiszpanii są zdeterminowani i tym razem zaoferowali za 18-letniego pomocnika 16 milionów euro, czyli tyle, ile wynosi klauzula wykupu zapisana w jego kontrakcie. 

Zainteresowanie Manchesteru City

Almada jest wychowankiem argentyńskiego Velez Sarsfield i nigdy nie grał w innym klubie. Jego obecny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, a „Marca” pisze o nim w samych superlatywach. „To jeden z najbardziej ekscytujących młodych zawodników. Rozegrał już pierwszy sezon w dorosłej piłce i na najwyższym poziomie w Argentynie spisał się bardzo dobrze: w 21 meczach strzelił 4 gole i zaliczył dwie asysty" - czytamy w hiszpańskim dzienniku. Działacze Velez, czując rosnące zainteresowanie innych klubów proponowały młodemu zawodnikowi nową umowę, w której klauzula wykupu wzrosłaby do 25 milionów euro. Ten nie zgodził się jej przyjąć.

„Sky Sports” informował, że Almadą zainteresowani są także Manchester City i Boca Juniors. Najbliżej jego pozyskania wydaje się jednak Atletico Madryt.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: