Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakie kluby w ostatnich latach wydały najwięcej pieniędzy na transfery? Real Madryt dopiero na ósmym miejscu!

CIES (Międzynarodowe Centrum Badań nad Sportem) opublikowało ranking klubów, które w ciągu ostatnich ośmiu sezonów wydały najwięcej pieniędzy na transfery. I co ciekawe aż siedem klubów przeznaczyło więcej środków niż Real Madryt.

Biorąc pod uwagę lata 2010-18, to Manchester City był klubem, który wydał najwięcej pieniędzy na transfery. Mistrzowie Anglii wydali niemal półtora miliarda euro w tym czasie! Niewiele mniej na nowych piłkarzy przeznaczyła Chelsea. A na trzeciej pozycji znalazła się Barcelona.

Ranking wydatków klubów na transferyRanking wydatków klubów na transfery CIES

Football Obesrvatory opublikowało także raport dotyczący ostatniego roku. Pierwsze miejsce zajmuje Barca, który zakupiła m.im: Coutinho oraz Dembele. Drugą lokatę okupuje Liverpool, czyli finalista Ligi Mistrzów. W tym czasie nowymi zawodnikami The Reds zostali m.in: Salah, Alisson, Van Dijk i Keita. Trzecim klubem był Juventus, którego najdroższym transferem tego lata był Ronaldo kupiony za 117 mln euro z Realu.

Ranking wydatków klubów na transfery w 2018 rokuRanking wydatków klubów na transfery w 2018 roku CIES

A jakie kluby najwięcej zarobiły na sprzedaży zawodników w latach 2010-18?

Ranking klubów, które najlepiej zarobiły w ostatnich ośmiu sezonachRanking klubów, które najlepiej zarobiły w ostatnich ośmiu sezonach CIES


Monaco zarobiło niemal miliard euro, ale nie ma co się dziwić. W ostatnich sezonach klub z Księstwa sprzedał takich graczy, jak: Kylian Mbappe, James Rodriguez i Thomas Lemar.

***

Wojciech Szczęsny wśród najlepiej zarabiających piłkarzy Serie A. Ronaldo zdeklasował konkurencję

Legenda Juventusu krytykuje Cristiano Ronaldo