Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Bayern Monachium chce pozbyć się Renato Sanchesa.

Bayern Monachium jest w stanie sprzedać Renato Sanchesa za zaledwie 30 mln euro - informuje "Kicker".

19-latek wzmocnił mistrzów Niemiec przed poprzednim sezonem. Przychodził jako świeżo upieczony mistrz Europy, podczas turnieju strzelił nawet gola (w ćwierćfinale z Polską). 

Jednak ten rok w Monachium był dla niego nieudany. Zagrał co prawda w 25 meczach, ale grywał głównie w końcówkach - na boisku spędził zaledwie 903 minuty. W dodatku ma problemy z językami: niemieckim i angielskim, przez co trudniej dogadać mu się z kolegami. 

Bayern chyba postawił już na nim krzyżyk i jest w stanie sprzedać go taniej, niż kupował go rok temu. Wtedy Benfica dostała za niego 35 mln euro, ale w przypadku spełnienia wszystkich bonusów łączna kwota transferu mogła wzrosnąć aż do 80 mln euro! Portugalczyk jest ogromnym rozczarowaniem, bo jeszcze niedawno wygrał nagrodę "Złotego Chłopca" dla najbardziej utalentowanego piłkarza.

W gronie zainteresowanych klubów znajduje się m.in. Manchester United. Anglicy bardzo chcieli pozyskać piłkarza jeszcze w zeszłym roku, ale wtedy Bayern ich uprzedził. Jose Mourinho stwierdził, że chciał go pozyskać, ale za późno przeszedł do Manchesteru, by sfinalizować transfer. Portugalczykiem interesuje się również Juventus.

Zobacz wideo
Więcej o: