Transfery. Chelsea przekona Belottiego Ligą Mistrzów?

Andrea Belotti, który jest współliderem klasyfikacji strzelców Serie A, latem może przenieść się na Wyspy Brytyjskie. O piłkarza Torino, który w kontrakt ma wpisaną ma klauzulę odstępnego w wysokości 100 mln euro, walczą Chelsea i Manchester United.

23-letni Belotti strzelił do tej pory 25 goli w Serie A. Tyle samo trafień co piłkarz Torino ma Edin Dżeko z AS Roma. Belottim interesują się najbogatsze kluby Premier League - Chelsea i Manchester United, których nie odstrasza wpisana w kontrakt klauzula odstępnego. Za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z piłkarzem Torino życzy sobie 100 mln euro.

- Nie przestałem myśleć o tej kwocie odstępnego. Zawsze chciałem udowodnić swoją wartość na boisku i to te osiągnięcia wyznaczą moją prawdziwą wartość. Tak wysokie kwoty są ostatnio na porządku dziennym, ale taki jest teraz rynek To już nikogo nie dziwi - powiedział Belotti.

W ostatniej rozmowie ze Sky Italia piłkarz dał sugestię, któremu klubowi może być go nieco łatwiej ściągnąć. - Mistrzostwo świata to moje marzenie, ale tak samo chciałbym zagrać w Lidze Mistrzów - stwierdził.

Chelsea to w tej chwili lider Premier League z czteropunktową przewagą nad drugim Tottenhamem. Na cztery kolejki przed końcem londyńczycy mają już pewny udział w Lidze Mistrzów. Manchester United o grę w tych rozgrywkach musi się jeszcze bić. Miejsce w LM uzyska albo wygrywając Ligę Europy albo poprzez miejsce w pierwszej czwórce Premier League. W tej chwili "Czerwone Diabły" są na piątym miejscu, z punktem straty do Manchesteru City i Liverpoolu.

Zobacz wideo
Więcej o: