Barcelona potwierdziła pierwszy letni transfer? "Tak, poważnie to rozważamy"

Dyrektor sportowy Barcelony Robert Fernandez przyznał w rozmowie z katalońską telewizją TV3, że klub zamierza latem odkupić od Evertonu swojego wychowanka - Gerarda Deulofeu.

Deulofeu Camp Nou opuścił w 2013 roku, kiedy został wypożyczony do Evertonu. Angielski klub wykupił go dwa lata później, ale w kontrakcie zawodnika znalazła się klauzula umożliwiająca mu powrót do Barcelony, o ile w ciągu trzech kolejnych sezonów Katalończycy zdecydują się na taki ruch i zapłacą The Toffees 12 milionów euro - kwotę dwukrotnie wyższą od tej, za jaką Anglicy kupili Hiszpana. Wszystko wskazuje na to, że Barcelona swojego wychowanka tego lata odzyska.

Pomocnik na boiskach Premier League nie błyszczał, odbudował się dopiero w Serie A. W styczniu tego roku Everton wypożyczył go do Milanu, gdzie w trzynastu dotychczasowych występach strzelił dwa gole i zanotował trzy asysty. Dobra gra przyciągnęła uwagę Barcelony, która, jak potwierdził dyrektor sportowy Katalończyków, jest skłonna dać piłkarzowi jeszcze jedną szansę.

- Deulofeu to absolutnie przyszłościowa opcja dla Barcelony. Przyznaję, że poważnie rozważamy sprowadzenie go z powrotem, by był częścią kadry pierwszej drużyny - powiedział na antenie TV3 Robert Fernandez.

Katalońska prasa jest przekonana, że do transferu dojdzie. Nawet jeśli zawodnik nie przebije się do składu, Barcelona bez większego problemu sprzeda go z zyskiem w kolejnym sezonie.

Zobacz wideo
Więcej o: