Transfery. "Sunderland Echo": Zła wiadomość dla Wojciecha Szczęsnego. Arsenal chce Jordana Pickforda

Gdzie w przyszłym sezonie zagra Wojciech Szczęsny? Coraz więcej wskazuje na to, że nie w Arsenalu. Według "Sunderland Echo" Londyńczycy bardzo poważnie interesują się Jordanem Pickfordem z Sunderlandu.

"Czarne Koty" mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie w lidze - zajmują ostatnie, 20. miejsce z 10 pkt straty do bezpiecznego miejsca - ale Pickford jest jedną z wyróżniających się postaci w tym zespole. Zainteresowanie Arsenalu wzrosło zwłaszcza po niedawnym meczu z Watfordem (0-1), gdzie na jego bramkę oddano aż 10 celnych strzałów (23 łącznie).

23-letniego bramkarza uważnie obserwują również Liverpool, Everton, Manchester City oraz Manchester United. Najmocniej interesuje się nim jednak Arsenal, gdzie miałby zostać długoterminowym następcą 34-letniego Petra Cecha.

Szczęsny przebywa drugi sezon na wypożyczeniu w Romie, ale ta prawdopodobnie go nie wykupi - nie ze względów sportowych (Polak spisuje się znakomicie w tym sezonie), ale z powodów finansowych. Przyszłość Polaka nadal stoi więc pod dużym znakiem zapytania.

Zobacz wideo
Więcej o: