Transfery. Nelson Semedo następcą Philippa Lahma w Bayernie Monachium?

33-letniemu Philippowi Lahmowi do żadnych Chin się nie spieszy, ale wszystko wskazuje na to, że mistrz Niemiec pilnie poszukuje jego następcy. Kandydat? Nelson Semedo z Benfiki

Kontrakt Lahma upływa w lecie 2018 r. (w tej samej sytuacji jest zresztą 31-letni Rafinha). Niemiec może wtedy podjąć decyzję o zakończeniu kariery.

Kto mógłby więc zostać godnym następcą nie najmłodszej już dwójki? Portugalskie "O Jogo" twierdzi, że mistrzowie Niemiec węszą wokół Nelsona Semedy.

Sytuacja jest jednak skomplikowana. Od dawna pisze się o zainteresowaniu piłkarzem ze strony Jose Mourinho. Prawy obrońca miałby zastąpić w Manchesterze United Mattea Darmiana.

"Czerwone Diabły" już w tym miesiącu mają pozyskać środkowego obrońcę Benfiki, Viktora Lindelofa. Transfer 22-latka mógłby przekonać jego o rok starszego kolegę do wybrania Premier League.

Z drugiej strony, Bawarczycy również mają nie najgorsze relacje z portugalskim klubem. Latem zeszłego roku udało im się sprzątnąć MU sprzed nosa Renato Sanchesa.

Ile miałby kosztować Semedo? Mówi się o 40 mln euro.

Zawodnik rozegrał w tym sezonie 26 spotkań, strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty. Twierdzi, że w Portugalii jest szczęśliwy.

Czytaj też: Jaka przyszłość Muellera? Lewandowski zabiera głos >>

Cristiano Ronaldo zgarnął najważniejszą nagrodę, ale SHOW skradła jego partnerka. PIĘKNIE

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA