Bartosz Kapustka z powrotem w Cracovii? "To nierealne, wręcz paranoiczne"

- Oczywiście, bardzo byśmy chcieli Bartka z powrotem, ale to nierealne. To byłoby wręcz paranoiczne, gdyby Anglicy nam go oddali - powiedział prezes Cracovii, Janusz Filipiak

Prezes Cracovii przyznał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" , że wypożyczenie reprezentanta Polski jest niemożliwe.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że niezadowolony ze swojej sytuacji w Leicester Kapustka, którego nie pocieszają nawet pochwały od trenera Claudia Ranieriego, najchętniej zmieniłby klub jeszcze tej zimy. Na przeszkodzie stoją m.in. przepisy FIFA, stanowiące, że w jednym sezonie piłkarz nie może zagrać w więcej niż dwóch klubach. 20-latek w obecnym sezonie ma na koncie dwa występy w Cracovii. Jak grę w Leicester do lat 23 zinterpretowałaby światowa federacja? W najgorszym przypadku, jego jedyną opcją pozostałaby Cracovia.

Kapustka do Anglii trafił na początku sierpnia za około pięć mln euro. W pierwszym zespole "Lisów" jeszcze nie zadebiutował.

- Te doniesienia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nie mamy żadnego potwierdzenia z Leicester w tej sprawie. Oczywiście, bardzo byśmy chcieli Bartka z powrotem, ale to nierealne. To byłoby wręcz paranoiczne, gdyby Anglicy nam go oddali - skomentował Filipiak.

Zobacz wideo

Wybraliśmy najlepszych piłkarzy w ekstraklasie. Oni zachwycali!

Więcej o: