Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Victor Lindelof to gorący towar. Do polowania przyłącza się Manchester United

Renato Sanches nie zdobył dla Benfiki mistrzostwa w pojedynkę. Wielki wkład w wynik klubu miał też 22-letni Victor Lindelof, którego olbrzymi talent wychwala Zlatan Ibrahimović. Nic dziwnego, że środkowym obrońcą mocno zainteresowany jest Manchester

Gdy Luisao i Lisandro Lopez doznali kontuzji, młody Szwed został rzucony na głęboką wodę. Spisał się wyśmienicie. Od czasu, gdy 31. stycznia wskoczył do składu, Benfica wygrała z 14 z 15 pozostałych do końca sezonu spotkań. Ligę wygrała ze Sportingiem różnicą dwóch punktów.

Lindelof nie opuścił w tym czasie ani jednej minuty gry. Podobnie w Lidze Mistrzów, w której Benfica odpadła w ćwierćfinale po świetnej walce z Bayernem Monachium. Mimo wielkiego wyzwania, szwedzki obrońca cały czas zachowywał zimną krew. Na tyle, że zasłużył sobie nawet na przydomek "The Iceman".

Do Benfiki trafił w wieku 17 lat z Vasteras SK. Nigdy nie narzekał na grę w drugiej drużynie, ale tuż przed tym, jak kariera nabrała rozpędu, agent piłkarza zaczął przebąkiwać, że Lindelof musi zmienić klub, by się rozwijać. Gdyby nie urazy kolegów, zostałby wypożyczony do Middlesbrough. Po paru tygodniach, zamiast przeciwko Brentford, grał przeciw Bayernowi.

Postawny, mierzący 187 cm Szwed gra na tyle inteligentnie, że rzadko ucieka się do przewinień. W 39 meczach w pierwszym zespole zebrał zaledwie cztery żółte kartki. W tym sezonie - jeszcze żadnej.

Chociaż młody obrońca rządzi w środku, równie dobrze może grać na prawej stronie. Na mistrzostwach Europy do lat 21 błyszczał właśnie na tej pozycji. Często wyrywał też do przodu, strzelił ostatniego karnego w finale przeciwko Portugalii. Nic dziwnego, że znalazł się w jedenastce turnieju. Na Euro 2016 grał już w seniorskiej reprezentacji - czy to po prawej, czy lewej stronie. W każdym meczu wychodził w podstawowym składzie.

Najpewniej za namową agenta, Lindelof ociąga się z przedłużeniem kontraktu. Gra toczy się o wyższą pensję albo wielki transfer. Klauzula wykupu wynosi obecnie 30 mln euro. Zainteresowane sportowcem są także Inter Mediolan i Chelsea.

Najskuteczniej zdobywające punkty reprezentacje 2016 r.!

Więcej o: