Transfery. Pierre-Emerick Aubameyang w Realu Madryt? Borussia Dortmund gotowa do rozmów

- Jeśli Real Madryt skontaktuje się z nami w sprawie Aubameyanga, będziemy z nimi rozmawiać, ale transfer nie będzie wcale prostą sprawą - powiedział Hans-Joachim Watzke, dyrektor generalny Borussii Dortmund.

Pierre-Emerick Aubameyang strzelił osiem goli w dziesięciu meczach w tym sezonie i znów jego nazwisko pojawia się w kontekście transfery do Realu Madryt. "Królewscy" od jakiegoś czasu interesują się 27-latkiem z Gabonu, a teraz wydaje się, że Borussia będzie gotowa usiąść do negocjacji.

Jeśli Real Madryt skontaktuje się z nami w sprawie Aubameyanga, będziemy z nimi rozmawiać, ale transfer nie będzie wcale prostą sprawą - mówił Watzke w telewizji Sky.

- Chcemy by z nami został. W odróżnieniu od piłkarzy, którzy odeszli od nas w ostatnich miesiącach, on ma z nami wieloletni kontrakt, który wygasa w 2020 roku. Nie czujemy presji, a zarazem nie widzimy, żeby jemu strasznie zależało na tym, by odejść - dodał.

Kilkanaście dni temu Aubameyang przyznał w "Onze Mondial", że gra w Realu to jego marzenie. - Ten klub ma specjalne miejsce w moim sercu. Obiecałem dziadkowi, że kiedyś zagram dla Realu i mam nadzieję, że tak się stanie - stwierdził.

Real nie jest jedynym klubem zainteresowanym ściągnięciem do siebie Gabończyka. Wśród zainteresowanych są m.in. Manchester City czy PSG. Dodatkowo, "Królewscy" procesują się z FIFA w sprawie zakazu transferowego. Jeśli nie wskórają nic w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu, do stycznia 2018 roku nie będą mogli sprowadzić nowych piłkarzy.

Ronaldo wrzucił zdjęcie swojego Lamborgini. I pojawiły się [MEMY]

Więcej o: