Transfery. Grzegorz Krychowiak przechodzi do Paris Saint-Germain!

- To już pewne - napisał szef firmy zarządzającej wizerunkiem Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik reprezentacji Polski w przyszłym sezonie zostanie piłkarzem Paris Saint-Germain, mistrza Francji!

Krychowiak przez ostatnie dwa lata grał w Sevilli, z którą zdobył dwa tytuły Ligi Europy. W pierwszym sezonie w Hiszpanii został wybrany do najlepszej jedenastki sezonu La Liga, rok później został wyróżniony przez czytelników "Marki" miejscem w jedenastce dekady andaluzyjskiego klubu.

Jeszcze w trakcie pierwszego sezonu mówiło się, że Krychowiak może odejść do mocniejszego zespołu, najgłośniej było o Arsenalu, ale ostatecznie Polak został w Sevilli. Tłumaczył, że przede wszystkim ze względu na Unaia Emery'ego, który prowadził pomocnika w hiszpańskim klubie. Ale dodawał, że gdyby on ruszył się z Sevilli, to sam zacznie poważniej rozmyślać nad przyszłością.

Tak się stało w czerwcu tego roku, gdy Emery zastąpił Laurenta Blanca na pozycji trenera PSG. Hiszpan ma poprowadzić paryżan do jeszcze lepszego poziomu, nie tylko ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W tym ma pomóc mu Krychowiak, który w czwartek podpisał kontrakt z mistrzem Francji. W kontrakcie z Sevillą miał wpisaną klauzulę w wysokości 45 mln euro.

Informację o transferze podał Wojciech Szaniawski, który jest szefem firmy marketingowej zarządzającej wizerunkiem Grzegorza Krychowiaka. - To już pewne - napisał na Twitterze.

Udało nam się też potwierdzić z innego źródła, że transfer zawodnika do PSG jest faktem.

Tymczasem pomocnik wraz z reprezentacją przygotowuje się do meczu 1/8 finału Euro 2016. Polska zagra ze Szwajcarią w sobotę o godz. 15.

Grzegorz Krychowiak ambasadorem Sport.pl

Grzegorz Krychowiak jest ambasadorem marki Sport.pl i twarzą kampanii "Sport.pl to jest Twój live", która podkreśla pozycję lidera Sport.pl w mediach społecznościowych i wśród aplikacji mobilnych. Apka Sport.pl LIVE to najpopularniejsza aplikacja sportowa w Polsce, która przekroczyła milion pobrań. Jesteśmy też pierwsi w swojej kategorii w App Store i Google Play.

Sport.pl na Facebooku to największy dziś fanpage redakcji sportowej w Polsce z 772 tys. fanów. Prowadzimy też wśród mediów sportowych na Snapchacie, gdzie śledzi nas ponad 20 tys. użytkowników.

Power ranking po fazie grupowej Euro. Zaskoczenie na 1. miejscu, Polska wysoko!

Zobacz wideo
Czy PSG to dobry wybór Krychowiaka?
Więcej o: