Euro 2016. Adam Nawałka: Tylko od Zielińskiego zależy, czy Liverpool to miejsce dla niego

Tylko od Piotra Zielińskiego zależy, czy Liverpool to miejsce dla niego. Im więcej piłkarzy będzie grało w topowych klubach, tym lepiej dla reprezentacji - mówił selekcjoner Adam Nawałka na rozpoczęciu zgrupowania reprezentacji w Juracie.

Canal + poinformował, że do środy Piotr Zieliński podpisze umowę z Liverpoolem. Według włoskich mediów pomocnik Empoli ma kosztować 12 mln euro. Nikt nigdy nie zapłacił tyle za polskiego piłkarza.

Zieliński w tym tygodniu ma przyjechać do Juraty na pierwsze zgrupowanie przed Euro 2016. Wczoraj selekcjoner Adam Nawałka nie chciał rozstrzygać, czy do transferu dojdzie, ale przyznał, że już w marcu słyszał o planach 21-letniego pomocnika. - Gdy byłem u Piotra Zielińskiego w marcu, wszystko było w planach. Mam nadzieję, że Piotrek szybko sfinalizuje transfer - mówił Nawałka. - Rozmawiałem z zawodnikami, znam wszystkie plany. Oni są na tyle świadomi tego, co nas czeka, że wyrobią się przed początkiem Euro. Ale jeśli negocjacje będą się przeciągały, nie widzę problemu. Zawodnicy są skupieni na treningach i meczach - mówił Nawałka.

Zobacz wideo

Czy wszyscy kadrowicze Nawałki są w formie? Sprawdzamy!

Więcej o: