Transfery. Alex Teixeira też trafi do Chin?

Alex Teixeira może przenieść się z Szachtara Donieck do Jiangsu Suning. Chińczycy są w stanie zapłacić 50 milionów euro.

Zainteresowany Brazylijczykiem był Liverpool, W przypadku Anglików mówiło się o kwotach od 38 do 53 milionów funtów (50 - 70 mln euro), ale do finalizacji transferu nie doszło.

Liverpool chciałby wrócić do rozmów w lecie, ale jak informuje włoski serwis Calcio Mercato, Ukraińcy dostali teraz ofertę z Chin. 26-letni ofensywny napastnik w Jiangsu Suning spotkałby między innymi Ramiresa, który co Chin przeszedł z Chelsea za 25 milionów funtów (33 mln euro).

Chińska ofensywa

W środę rano pojawiła się informacja, że Atletico Madryt sprzedało Jacksona Martineza do Guangzhou Evergrande za 42 miliony euro. Kolumbijski napastnik nie wywalczył miejsca w podstawowym składzie, ale Hiszpanie zarobili na nim w pół roku 7 milionów euro .

Co się działo w tym oknie?

W zimowym oknie zabrakło transferów wielkich gwiazd - największe kluby niechętnie przeprowadzały jakiekolwiek zmiany - ale to nie znaczy, że nie przeprowadzono ciekawych transferów. Wyróżnić należy m.in. Chińczyków; nawet beniaminek tamtejszej ligi pozyskał do siebie gwiazdę europejskich boisk. Co jeszcze się działo ?

Zobacz wideo

Ronaldo pokazuje swoje spa. Jest tu coś dziwnego. Raczej ktoś

Więcej o: