Transfery. PSG szuka następcy Zlatana Ibrahimovicia. Wśród kandydatów jest Robert Lewandowski

Zlatan Ibrahimović najprawdopodobniej odejdzie po sezonie z PSG. Mistrzowie Francji chcą na jego miejsce ściągnąć Roberta Lewandowskiego.

To może być ostatni sezon dla Zlatana Ibrahimovicia w barwach PSG. Kontrakt Szweda upływa w czerwcu 2016 roku, a media spekulują, że napastnik pożegna się wówczas z paryskim klubem. Zastąpienie Szweda nie będzie prostym zadaniem, gdyż Zlatan jest najskuteczniejszym piłkarzem w historii PSG. Katarscy właściciele klubu będą jednak chcieli znaleźć godnego następcę.

Według doniesień francuskiego "L`Equipe" priorytetem dla mistrzów Francji jest Cristiano Ronaldo. Zatrudnienie Portugalczyka wydaje się jednak niezwykle trudnym przedsięwzięciem, dlatego PSG przygotowało plan B, którym jest Robert Lewandowski lub Neymar.

- PSG kontaktowało się już z Bayernem w grudniu 2014 roku, ale kapitan reprezentacji Polski nie był na sprzedaż. Obecna forma Lewandowskiego "urzekła" właściciela PSG, dlatego temat transferu powrócił. (...) Polak nie byłby "megagwiazdą", jakiej się tutaj oczekuje, ale na pewno spełniłby pokładane w nim nadzieje dotyczące strzelania bramek. - czytamy w artykule.

Fachowy portal transfermarkt.de wycenia obecnie Polaka na 70 mln euro. Brazylijczyk Neymar kosztuje o 10 mln euro więcej, natomiast Ronaldo aż 120 mln euro.

Ibrahimović najprawdopodobniej wyjedzie latem za ocean. Szwedowi kuszącą propozycję złożył David Beckham. Anglik planuje utworzyć w Miami klub. - Miami? Wszystko jest możliwe - powiedział Mino Raiola, agent zawodnika.

Beckhama i Ibrahimovicia łączą dobre relacje, obaj panowie grali wspólnie m.in. w Milanie i PSG.

Zobacz wideo

Czy to koszulki piłkarskie z przyszłości? [ZOBACZ]

Czy Robert Lewandowski powinien trafić do PSG?
Więcej o: