Transfery. Di Maria blisko Paris Saint-Germain

Manchester United toczy zaawansowane negocjacje z Paris Saint-Germain w sprawie transferu Angela Di Marii. Francuzi zaoferowali za niego 40 mln euro (28,6 mln funtów) - informuje ?The Guardian?. To mniej niż połowa pieniędzy, jakie Manchester zapłacił Realowi za Argentyńczyka rok temu (59,7 mln funtów).

Obserwuj @sportpl

Anglicy są skłonni sprzedać Di Marię, lecz czekają na jeszcze lepszą ofertę. Trener Louis van Gaal chciał, by Argentyńczyk został, lecz już pogodził się z jego stratą. Di Marii nie ma z zespołem podczas przedsezonowego zgrupowania w USA. Van Gaal stwierdził, że nie wie, dlaczego nie znalazł się w samolocie.

- Sprawa Di Marii jest bliska rozwiązania. Jestem nastawiony dość optymistycznie - powiedział Laurent Blanc, trener PSG. Argentyńczyk miał trafić do PSG już rok temu, lecz wtedy Francuzi nie mogli go sprowadzić ze względu na ograniczenia wynikające z finansowego fair play.

Di Maria w pierwszym sezonie w Anglii nie zachwycił. Po dobrym starcie znacznie obniżył loty. Po marcowym starciu Pucharu Anglii z Arsenalem - gdy dostał czerwoną kartkę - wyszedł tylko raz w podstawowym składzie. Był to ostatni mecz sezonu z Hull City rozegrany ponad dwa miesiące później.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: