Wojciech Szczęsny blisko AS Roma?

Jak twierdzi iltempo.it, Wojciech Szczęsny doszedł do porozumienia z AS Roma w sprawie indywidualnego kontraktu. Teraz włoski klub rozpocznie negocjacje z Arsenalem w sprawie pozyskania bramkarza.

25-letni Szczęsny w ostatnim sezonie w Arsenalu zagrał tylko w 17 spotkaniach. Wywalczył z klubem Puchar Anglii, ale w lidze od stycznia siedział na ławce. W lipcu klub sprowadził doświadczonego Petra Cecha i szanse Polaka na odzyskanie stałego miejsca w bramce Arsenalu zmalały.

Szczęsny na zakończenie poprzedniego sezonu przekonywał, że Arsenalu nie zamierza opuszczać, ale jego nazwisko co i rusz krąży w transferowych spekulacjach. Serwis iltempo.it podał, że Polak doszedł do porozumienia z AS Roma w sprawie indywidualnego kontraktu, a klub ze stolicy Włoch ma teraz rozpocząć negocjacje z Arsenalem w sprawie pozyskania bramkarza. Informację potwierdziła stacja Sky Italia.

Dodatkowo uwadze mediów i internautów nie umknęło, że Szczęsny na swoim profilu na Instagramie zaczął we wtorek obserwować oficjalne konto AS Roma oraz kilku piłkarzy włoskiego klubu. Wydaje się, że Polak jest gotowy, by po sześciu latach opuścić Londyn.

Nie jest do końca pewne, czy Szczęsny zostanie wypożyczony, czy sprzedany do Romy. Ponoć Włosi woleliby mieć Polaka u siebie na stałe, Arsenal skłania się ku wypożyczeniu. Oficjalnie żadna ze stron spekulacji medialnych nie komentuje.

Przez ostatnie dwa sezony zawodnikiem AS Roma był inny polski bramkarz - Łukasz Skorupski, ale 1 lipca został wypożyczony na rok do Empoli.

Zobacz wideo
Czy AS Roma to dobre miejsce dla Wojciecha Szczęsnego?
Więcej o: