Premier League. "Daily Mail": Ajax pyta Arsenal o Szczęsnego

Ajax Amsterdam skontaktował się z Arsenalem Londyn, by wybadać możliwość pozyskania Wojciecha Szczęsnego. Holendrzy byliby zainteresowani Polakiem, jeśli Jasper Cillessen odszedłby do Manchesteru United.

"Daily Mail" spekuluje o transferze Polaka jako elemencie większej układanki. Jeśli Real Madryt namówi Manchester United na sprzedaż Davida de Gei, to Anglicy będą potrzebowali nowego bramkarza. Ajax spodziewa się, że może wówczas otrzymać ofertę nie do odrzucenia na sprzedaż Cillessena.

Jak pisze "Daily Mail", dyrektor sportowy klubu z Amsterdamu Marc Overmars kontaktował się już z władzami Arsenalu i nieoficjalnie pytał o możliwość pozyskania Szczęsnego. Polak w nadchodzącym sezonie w Londynie powinien być rezerwowym, bo Arsene Wenger postawi na Petra Cecha sprowadzonego z Chelsea.

Szczęsny zapowiedział, że chce zostać w klubie i walczyć o powrót do bramki. Gdyby pojawiła się jednak oferta z Ajaksu, mógłby ją rozważyć. Z kolei Arsenal i tak zostałby z klasowym zmiennikiem w osobie Davida Ospiny.

W piątek Arsenal wypożyczył do Ajaksu napastnika Yaya Sanogo , który ma rywalizować z Arkadiuszem Milikiem o miejsce w ataku.

Milik zastąpił Lewandowskiego. W Australii na FIFA 16 jest kobieta [OKŁADKI]

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Jak powinien zareagować Szczęsny na propozycję z Ajaksu?
Więcej o: