Transfery. "Odejście Payeta zawstydzające dla francuskiej piłki"

Odejście Dimitriego Payeta z Olympique Marsylii do West Hamu United zostało określone jako "zawstydzające dla francuskiej piłki" przez szefa francuskiej federacji piłkarskiej, Noela Le Graeta.

28-letni zawodnik wzmocnił West Ham, przechodząc do londyńskiego klubu za 15 mln euro. Wcześniej inny zawodnik Marsylii - Andre Ayew - odszedł do Swansea City. - To zawstydzające - powiedział Le Graet w rozmowie z "Le Parisien". - Swoją rolę musi tu odegrać PSG oraz Monaco. Wolałbym, aby nasze wielkie zespoły, będące w dobrej sytuacji ekonomicznej, interesowały się reprezentantami Francji. Chciałbym, aby połowa składu PSG składała się z francuskich piłkarzy. Tak byłoby najlepiej dla wszystkich, wzmocniłoby to nasz rynek.

Le Graet narzeka na przychody z praw telewizyjnych. - Gdybyśmy dostawali więcej pieniędzy od telewizji, byłoby nam łatwiej. Ale nie dają nam zbyt wiele. To jakiś żart, bo poziom naszej ligi jest podobny do tych we Włoszech czy w Niemczech. Angielski futbol przyciąga ze względu na pieniądze. Nasi młodzi piłkarze, przekraczając kanał La Manche, dostają pensję z dodatkowym zerem na końcu. I to się nie zmieni. Przez następne trzy czy cztery lata nie możemy niczego zrobić. Musimy wzmocnić się finansowo, bardziej zwrócić uwagę na marketingową i biznesową stronę piłki nożnej, co zostało we Francji zaniedbane.

Pobierz najnowszą wtyczkę Gazeta.pl. Śledzenie najnowszych informacji jeszcze nigdy nie było takie proste.

Więcej o: