Transfery. Carlos Tevez w Boce Juniors

Carlos Tevez odchodzi z Juventusu i wraca po 11 latach do Boki Juniors Buenos Aires. Transfer oficjalnie ogłoszono w trakcie ćwierćfinału Copa America Argentyna - Kolumbia, gdzie Tevez strzelił decydującego karnego w serii jedenastek.

- #TevezWracaDoDomu. To się dzieje naprawdę. Oficjalnie: Carlos Tevez wraca do Boki - napisano na oficjalnym koncie twitterowym argentyńskiego klubu.

Tevez dołączył do młodzieżowego zespołu Boki w 1997 roku. W pierwszym zespole spędził trzy lata między 2001 a 2004 rokiem. W tym czasie wygrał Copa Sudamericanę oraz Libertadores (południowoamerykańskie odpowiedniki Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów) i Puchar Interkontynentalny. Po latach spędzonych w Brazylii i Anglii w 2013 roku trafił do Juventusu. Tam odżył i stał się prawdziwą gwiazdą. Tylko w ostatnim sezonie strzelił 29 goli. "Stara Dama" dwukrotnie w składzie z nim wygrała mistrzostwo Włoch, zdobyła również puchar kraju i awansowała do finału Ligi Mistrzów. Ale Tevez już od dłuższego czasu zapowiadał, że tęskni za swoją ojczyzną i chce do niej wrócić.

- Jego transfer nie kosztował klubu ani jednego euro - powiedział prezydent Boki Daniel Angelici. W zamian do Turynu ma trafić 18-letni Guido Vadala. Dodatkowo Juventus zapewnił sobie opcje kupna kilku innych młodych piłkarzy. Prezentacja Teveza będzie miała miejsce 6 lub 7 lipca. Może zadebiutować 15 lipca z Quilmes. Angelici chce, by nosił na koszulce numer 10 - taki sam, jak podczas pierwszego pobytu w Boce.

Pobierz najnowszą wtyczkę Gazeta.pl. Śledzenie najnowszych informacji jeszcze nigdy nie było takie proste.

Więcej o:
Copyright © Agora SA