Piłka nożna. Gerrard wybierze LA Galaxy?

Według informacji amerykańskiego ESPN Steven Gerrard po opuszczeniu Liverpoolu zostanie piłkarzem Los Angeles Galaxy. Anglik poinformował ostatnio, że po zakończeniu trwającego sezonu opuści Anfield Road.

Steven Gerrard barw Liverpoolu broni nieprzerwanie od 1997 roku. Po minionym znakomitym sezonie i zdobyciu wicemistrzostwa Anglii w tym pomocnik znacznie obniżył loty i już od jakiegoś czasu dyskutowało się, czy Gerrard dostanie ofertę przedłużenia kontraktu. Teraz już wiemy, że 34-latek podjął decyzję, iż swoją karierę będzie kontynuował gdzie indziej.

W pożegnalnym wywiadzie z klubową telewizją Anglik przyznał, że po zakończeniu sezonu przeniesie się do USA, ale nie dogadał się jeszcze z żadnym klubem.

Dziennikarze amerykańskiego ESPN dowiedzieli się jednak, że piłkarz dogadał się już z działaczami Los Angeles Galaxy. Ma tam otrzymać 18-miesięczny kontrakt i zarabiać 6 mln funtów rocznie.

W Los Angeles Gerrard będzie miał szansę na zdobycie swojego pierwszego mistrzowskiego tytułu. W Liverpoolu nie udało mu się to przez całą karierę, a drużyna Galaxy w najbliższym sezonie będzie bronić tytułu. W minionym sezonie okazała się najlepsza po wygraniu finału z New England Revolution (2:1). W trwającym sezonie Premier League Liverpool ma już zbyt dużą stratę do prowadzących Chelsea i Manchesteru City, by myśleć o włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii.

Więcej o: