Transfery. Torres na stałe w Milanie. Teraz wypożyczenie do Atletico?

Chelsea Londyn poinformowała za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że doszła do porozumienia z Milanem w sprawie transferu definitywnego Fernando Torresa.

Były zawodnik Liverpoolu przeszedł do klubu ze Stamford Bridge w styczniu 2011 roku, gdzie występował przez 3,5 roku w barwach Chelsea. W tym czasie zdobył Ligę Mistrzów, Ligę Europejską i Puchar Anglii. Torres minionego lata przeniósł się do Milanu na zasadzie dwuletniego wypożyczenia, gdzie miał odbudować swoją formę. Napastnik we Włoszech grał jednak niewiele.

Po oficjalnym transferze do Milanu teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, aby doszło do wymiany zawodników na linii Atletico - Milan. Wszystko wskazuje na to, że Torres trafi do Atletico, z którego w przeciwnym kierunku przeniesie się Alessio Cerci. Włoch spędził w Madrycie zaledwie pół roku. Latem został sprowadzony z Torino, ale nie zaaklimatyzował się w Hiszpanii. Według hiszpańskiego "Asa" obaj zawodnicy zmienią barwy klubowe na zasadzie wypożyczenia, które ma potrwać półtora roku.

31-letni Torres występował w barwach Atletico w latach 2000-2007, a przez większość tego czasu był kapitanem drużyny. Co roku był najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu, dla którego łącznie zdobył 84 bramki w 214 występach w Primera Division.

Najważniejsze imprezy sportowe w 2015 roku, tego nie możesz przegapić!

Więcej o: