Transfery. Alessandro Del Piero zagra w Indiach

Alessandro Del Piero podpisał kontrakt z zespołem Delhi Dynamos występującym w indyjskiej Super League. Włoch grał ostatnio w australijskim Sydney FC.

39-letni napastnik zgodził się zagrać w barwach Delhi Dynamos w 10-tygodniowym turnieju, który rozpocznie się na początku października.

To kolejna już była piłkarska gwiazda, która ma spopularyzować ten sport w szalejących na punkcie krykieta Indiach. Wcześniej kontrakty podpisali Francuz David Trezeguet i były bramkarz reprezentacji Anglii David James.

W turnieju, który odbędzie się pomiędzy 12 października a 20 grudnia, weźmie udział osiem zespołów. Kilka z nich ma podpisane umowy o współpracy ze znanymi klubami z Europy, na przykład Atletico Madryt jest współwłaścicielem Atletico Kalkuta. Choć największe zainteresowanie budzą zagraniczne gwiazdy, w wyjściowej jedenastce każdego z klubów musi być co najmniej pięciu piłkarzy z indyjskim paszportem.

Choć Indie są zaledwie na 150. miejscu w rankingu FIFA, to piłka staje się bardzo popularna w niektórych regionach kraju. Zauważył to także prezes FIFA Sepp Blatter, który określił ten kraj mianem piłkarskiego "śpiącego giganta".

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: