Transfery. Diego Simeone chce Fernando Torresa i Jose Callejona

Według dziennika ?AS? podczas spotkania sztabu szkoleniowego z władzami Atletico Madryt szkoleniowiec Diego Simeone poprosił o sprowadzenie Fernando Torresa oraz Jose Callejona. Simeone wierzy, że z takimi nabytkami jego zespół mógłby zagrać równie dobry sezon jak poprzedni.

Torres ze swoją szybkością miałby być idealnym uzupełnieniem dla wolniejszego, ale silniejszego Mario Mandzukicia. Problem w tym, że Chelsea nie chce go oddać, dla Jose Mourinho jest cennym rezerwowym i tylko wysoka oferta mogłaby skłonić angielski zespół do sprzedaży. Jednak Atletico na razie nie poczyniło poważniejszych ruchów w kierunku jego sprowadzenia.

Za Callejona madrytczycy oferowali Napoli 20 mln euro, ale Włosi odmówili sprzedaży. Hiszpan jest zbyt ważną częścią zespołu, który walczy o awans do Ligi Mistrzów. Władze Napoli rozważyłyby jego oddanie przy ofercie przewyższającej 30 mln, a dla Atletico to zaporowa kwota. Jednak kilkanaście dni temu Callejon miał zostać wyrzucony przez Rafaela Beniteza z treningu Napoli ze względu na "złe nastawienie", co mogłoby pomóc w ewentualnym transferze.

Najbardziej lojalni piłkarze w historii

Więcej o: