Transfery. Frank Lampard podpisał kontrakt z New York City FC

Frank Lampard od początku 2015 roku będzie reprezentował barwy klubu New York City FC. 36-letni angielski pomocnik będzie zarabiał 113 tysięcy euro tygodniowo.

Lampard będzie grał w nowo powstającym klubie amerykańskiej MLS wraz z Hiszpanem Davidem Villą, o czym pisaliśmy już na początku lipca . Teraz Amerykanie oficjalnie potwierdzili zakontraktowanie Anglika.

- Chcę być liderem na i poza boiskiem - powiedział Lampard na konferencji w Nowym Jorku. - Oglądam mecze MLS od dłuższego czasu. To będzie dla mnie wielkie wyzwanie - dodał.

Nie wiadomo wciąż, gdzie Lampard będzie grał do końca 2014 roku. Dużo wskazuje na to, że będzie to australijski Melbourne City FC, ale zależy to także od władz nowojorskiej drużyny. - W tym tygodniu podejmiemy decyzję, jaka będzie najlepsza dla klubu, by przygotować go jak najlepiej na sezon 2015 - powiedział dyrektor sportowy New York City FC Claudio Reyna.

Lampard zakończył po ostatnim sezonie 13-letnią przygodę z Chelsea, z którą zdobył trzy mistrzostwa Anglii, cztery Puchary Anglii i triumfował w Lidze Mistrzów w 2012 roku. Zagrał w 648 meczach, w których zdobył 211 goli.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: