Premier League. Agent Petra Cecha: "Jeśli Chelsea odstawi Petra na dalszy tor, skontaktujemy się z Barceloną i Realem"

Przyszłość Petra Cecha jest nieznana. Na Stamford Bridge wraca Thibaut Courtois, który ma zostać podstawowym bramkarzem The Blues. Agent Petra Cecha - Viktor Kolar - zapowiedział, że w razie potrzeby skontaktuje się z Barceloną lub Realem.

Thibaut Courtois ma zostać pierwszym bramkarzem Chelsea w nowym sezonie. Do tej pory Belg przebywał na trzyletnim wypożyczeniu w Atletico Madryt. Do Londynu miał wrócić, by zająć miejsce Petra Cecha w bramce. Według portalu goal.com Chelsea jest przygotowana na sprzedaż swojej dotychczasowej "jedynki". Kolar wspomniał, że AS Monaco i PSG już pytały o możliwość transferu jego zawodnika. Podkreślił jednak, że pierwszymi klubami, z którymi zacznie rozmowę dotyczącą Cecha, będą Barcelona i Real.

- Jeśli Chelsea więcej nie będzie potrzebowała Petra, skontaktuje się z Zubizarettą z Barcelony i odpowiednimi osobami z Realu. To są kluby, nad jakimi się zastanawiamy. Rozważaliśmy również Bayern Monachium, lecz tam broni Manuel Neuer. Serie A obecnie ma spore problemy, dlatego nie bierzemy pod uwagę tego kierunku. Do tej pory zainteresowanie wykazały jedynie PSG i AS Monaco.

Cech związał się z Chelsea dziesięć lat temu. Wystąpił w 478 spotkaniach w barwach The Blues. Kolar twierdzi, że jego zawodnik nie chce opuszczać Londynu. Zaznacza też, że tylko nieliczne kluby mogą sobie pozwolić na pozyskanie bramkarza reprezentacji Czech.

- Do końca umowy z Chelsea pozostały dwa lata. Petr chciałby zostać na Stamford Bridge. Mourinho nie wspominał, że przestanie korzystać z jego usług. Petr nie ma już dwudziestu lat. Jego rodzina jest zadowolona z życia w Londynie. Żona ma tu stałą pracę, dzieci uczęszczają do szkoły. Co więcej, klub jest zainteresowany współpracą z Petrem nawet po jego zakończeniu kariery. Nie dostaliśmy żadnych sygnałów, że Petr będzie niepotrzebny. Cech jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Tylko nieliczne kluby mogłyby sobie pozwolić na sprowadzenie go do swojej drużyny. Zobaczymy, jak sprawa będzie się rozwijać, na ten moment Petr zostaje w Chelsea.

Petr Cech pozostanie w Chelsea?
Więcej o: