Premier League. Adam Lallana oficjalnie w Liverpoolu

Adam Lallana przechodzi z Southampton na Anfield Road za 25 milionów funtów.

Adam Lallana pomyślnie przeszedł w piątek badania medyczne, po tym jak Southampton zaakceptował ofertę w wysokości 25 milionów funtów. W weekend Liverpool ustalał indywidualne warunki umowy z reprezentantem Anglii. 26-letni piłkarz związał się z The Reds pięcioletnim kontraktem.

- Bardzo się cieszę, że moim kolejnym rozdziałem w karierze będzie Liverpool - mówi Lallana. W ostatnim sezonie marzyłem o tym, żeby móc dołączyć do tego zespołu. Teraz to się spełniło. Mam nadzieję, że będę w stanie coś wnieść do drużyny. Liverpool ma wspaniałą historię. Po ostatnim sezonie The Reds zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów. Wszyscy mi powtarzają, że atmosfera tych rozgrywek na Anfield Road jest niepowtarzalna.

Lallana jest trzecim pozyskanym zawodnikiem przez Brendana Rodgersa podczas obecnego okna transferowego. Wcześniej do Liverpoolu trafił Rickie Lambert (również z Southampton) i Emre Can (Bayeru Leverkusen).

- Rickie namawiał mnie, żeby przeniósł się na Anfield Road. To cudownie, że mogę dalej z nim współpracować na kolejnym etapie kariery - dodał Lallana.

Oprócz Lallany i Lamberta z Southampton odszedł również inny kluczowy zawodnik Świętych. Luke Shaw przeniósł się za 35 milionów funtów do Manchesteru United. St Mary's Stadium opuścił również menedżer Mauricio Pochettino, który od przyszłego sezonu będzie prowadził Tottenham.

- Cieszę się, że dopięliśmy tego transferu. Pozyskaliśmy jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Premier League. Cieszę się, że będę mógł współpracować z Adamem i będę miał możliwość poprawić jego umiejętności. To młody chłopak, który kocha tę grę, ale najważniejsze jest to, że dalej chce się rozwijać - komplementował swojego nowego zawodnika Brendan Rodgers.

25 milionów funtów to odpowiednia cena za Adama Lallane?
Więcej o: