Transfery. Lampard od nowego sezonu w Melbourne City

Jak donosi angielski ?Daily Mirror? Frank Lampard ma być od nowego sezonu piłkarzem australijskiego Melbourne City FC. Reprezentant Anglii będzie grał na Antypodach do końca roku wraz z Davidem Villą, a w 2015 obaj przeniosą się do nowego klubu MLS - New York City FC.

Oba kluby - z Melbourne i z Nowego Jorku powiązane są z Manchesterem City - ich właścicielami są osoby związane ze spółką holdingową City Football Group.

Na mocy umowy zawartej już oficjalnie przez Villę, a także przez Lamparda obaj piłkarze mają zacząć sezon w Melbourne, by nie stracić formy. Rozgrywki startują w październiku, a wiosną przyszłego roku Hiszpan oraz Anglik przeniosą się do Nowego Jorku. Nowy sezon MLS startuje w marcu.

O ile Villa potwierdził już swoje plany na najbliższe miesiące, o tyle wciąż brak oficjalnego potwierdzenia w przypadku Lamparda. Jak informuje jednak "Mirror" umowa została już zawarta, a kluby mają potwierdzić to oficjalnie w najbliższym czasie.

Lampard będzie w Melbourne grał ze swoim byłym kolegą z Chelsea - Damienem Duffem. Z kolei bramkarz "The Blues" - Australijczyk Mark Schwarzer zdradził niedawno, że Lampard pytał go o życie w tym kraju i o sam klub z Melbourne.

- W Australii jest ogromny potencjał jeśli chodzi o futbol i to byłoby coś naprawdę niewyobrażalnego, jeśli on pojechałby tam grać. Powiedziałem mu, że będzie zachwycony życiem tam. To świetne miejsce do zamieszkania - powiedział rezerwowy bramkarz Chelsea.

Lampard miał wcześniej ponoć rozpatrywać różne inne opcje z Premier League, z Queens Park Rangers na czele, gdzie menedżerem jest jego wujek Harry Redknapp. Żaden z angielskich klubów nie jest jednak zdaniem prasy w stanie przebić oferty finansowej Australijczyków i Amerykanów. Warto przypomnieć, że Lampard jest najlepszym strzelcem w historii Chelsea z 211 golami zdobytymi od przejścia z West Hamu w 2001 roku.

Gwiazdy mundialu w Brazylii i ich gwiazdorskie sobowtóry

Więcej o: