Transfery. Cesc Fabregas został piłkarzem Chelsea

Chelsea Londyn potwierdziła podpisanie kontraktu z pomocnikiem FC Barcelony Cescem Fabregasem.

27-letni pomocnik podpisał pięcioletni kontrakt, będzie grał w koszulce z numerem 4. To powrót Hiszpana do ligi angielskiej i Londynu. Przed pobytem w Barcelonie w latach 2003-11 grał w Arsenalu.

Już wcześniej spekulowano, że nie mający stałego miejsca w składzie Barcelony Fabregas będzie chciał wrócić do Anglii. Wśród zainteresowanych klubów wymieniano także Liverpool i Manchester United.

- Dziękuje wszystkim w Barcelonie, gdzie spędziłem trzy cudowne lata. To klub mojego dzieciństwa i zawsze będę dumny, że miałem szansę grać w tak wspaniałym klubie - powiedział Fabregas. - Czuję, że mam sprawę do dokończenia w Premier League i to jest właściwy czas by tam wrócić - dodał. Z Arsenalem nigdy nie udało mu się zdobyć mistrzostwa Anglii. Teraz będzie chciał to osiągnąć z Chelsea.

- Rozważyłem wszystkie oferty bardzo dokładnie i wierzę, że Chelsea to najlepszy wybór. Ich głód i pragnienie zwycięstw odpowiada mojej piłkarskiej ambicji. Mają wspaniały skład i niezykłego trenera. Nie mogę się doczekać, żeby zagrać w tym zespole - argumentował swój wybór Hiszpan.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Czy Cesc Fabregas zostanie mistrzem Anglii w barwach Chelsea?
Więcej o: