Transfery. Mandżukić zapowiada odejście z Bayernu. "Pora na nowe wyzwania"

Wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski straci jedynego poważnego rywala do walki o miejsce w pierwszym składzie Bayernu Monachium. - Nie pasuję do stylu gry Guardioli. Zdecydowałem się zmienić otoczenie - powiedział Chorwat w rozmowie z Robertem Matteonim z gazety "Sportske Novosti".

Szczerością zawodnika zaskoczony był sam dziennikarz, Mandżukić znany jest bowiem z unikania mediów. Zabiera głos tylko przy okazji meczów lub przy okazji ważnych wydarzeń, jak ostatnia powódź na Bałkanach. Na temat jego przyszłości w Bayernie nie zdołali od niego nic wyciągnąć nawet niemieccy dziennikarze. Nieoczekiwanie Mandżukić zdecydował się wyjawić swoje plany jeszcze przed mundialem.

- Dużo napisano i mówiono publicznie na mój temat, szczególnie przed finałem Pucharu Niemiec w Berlinie - ujawnił Mandżukić. - Mogę powiedzieć, że przed tym meczem, bodajże 8 maja, z moim agentem Iwanem Cvjetkoviciem spotkaliśmy się z Karlem-Heinzem Rummenige. W czasie rozmowy powiedziałem, że zdecydowałem się zmienić otoczenie. Uznałem za uczciwe poinformowanie o tym władze klubu - dodał.

W końcówce sezonu Mandżukić grał znacznie mniej, choć walczył o koronę króla strzelców Bundesligi. Media pisały, że jest bez formy, sugerowały też konflikt z trenerem Bayernu Pepem Guardiolą.

- Nie jestem z tych, którzy lubią stałą obecność w mediach i wciąż wyjaśniają wszystkie nieścisłości. Uważam, że postąpiłem w porządku, otwarcie przedstawiając władzom klubu mój punkt widzenia w tamtym momencie. Bayern to fantastyczny klub. Wcześniej nigdy nie myślałem, że będę chciał odejść, nigdy nie przypuszczałem, że to może stać się teraz. Bądźmy jednak szczerzy, nie pasuję do stylu, jaki Guardiola wprowadza do Bayernu. Po pierwszym meczu z Realem Madryt definitywnie się o tym przekonałem: nieważne, jak się będę starał, w tym stylu nie mogę dać z siebie wszystkiego. W związku z tym nie czuję się dobrze i najlepiej dla obu stron będzie się rozstać. Dziękuję za propozycję przedłużenia kontraktu ze strony klubu, dziękuję Guardioli, który jest wspaniałym trenerem, życzę im wszystkim dobrze. Bayern i jego kibice pozostaną najpiękniejszą częścią mojej kariery. Teraz nastał czas na nowe wyzwania.

Mandżukić nie odpowiedział jedynie na pytanie, gdzie będzie grał. - Podam to do publicznej wiadomości w odpowiednim czasie. Koncentruję się na mistrzostwach świata - odpowiedział Chorwat.

Mandżukić będzie błyszczał w Brazylii? Kup go w Wygraj Mundial

Więcej o: