Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Manchester City bliski pozyskania Fernando

Jak donosi ?Manchester Evening News?, Manchester City jest bliski pozyskania brazylijskiego defensywnego pomocnika Fernando z FC Porto. Byłby to pierwszy transfer mistrzów Anglii.

Kontrakt Fernando wygasał z końcem sezonu, jednak piłkarz mający także portugalski paszport postanowił podpisać nowy. Nie odstraszyło to City, którzy są zdeterminowani by sprowadzić go do Manchesteru.

Brazylijczyk ma kosztować 12,2 miliona funtów, czyli około 15 milionów euro. Portugalskie źródła gazety podają, że City zaakceptowali już cenę, jakiej zażądali Portugalczycy. W kontrakcie ma się znaleźć zapis zwiększający cenę do 16,2 mln funtów, gdy piłkarz spełni określone wymagania co do liczby występów.

Barry odchodzi, przyjdzie Sagna?

Innym celem City jest Bacary Sagna, prawy obrońca Arsenalu. Francuzowi skończył się kontrakt i potwierdził niedawno, że zmienia klub. Decyzję o tym, gdzie będzie grał, ogłosi po mundialu. Podobno na trzy lata może zostać zawodnikiem mistrzów Anglii. "Manchester Evening News" spekuluje też, że City mogą kupić na środek obrony Francuza Eliaquima Mangalę z Porto lub Marokańczyka Mehdiego Benatię.

Wiadomo, że z City odejdzie za to Gareth Barry, któremu skończył się kontrakt. Zainteresowane pomocnikiem są podobno Leicester, Everton i West Ham.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Więcej o: