Transfery. Stoke i Fulham zainteresowane Klichem

Dwa kluby z Premier League, Fulham i Stoke interesują się Mateuszem Klichem. Polski pomocnik imponuje w tym sezonie formą i to w dużej mierze dzięki niemu Zwolle jest obecnie trzecie w Eredivisie. W ostatnim meczu z Den Haag Polak zaliczył nawet cztery asysty.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

23-latek jest jednym z najlepszych piłkarzy Zwolle, które jest rewelacją tego sezonu. Do niedawna drużyna ta była nawet liderem tabeli. Teraz pojawia się coraz więcej głosów na temat zainteresowania środkowym pomocnikiem klubów z najsilniejszych lig europejskich.

Jak przekonują angielscy dziennikarze, jednym z faworytów w wyścigu po Polaka jest występujące w Premier League Fulham. Działacze londyńskiego klubu mają ponoć bliskie kontakty z władzami holenderskiego zespołu.

Inny klub, który jest ponoć zainteresowany usługami Klicha, Stoke City, już latem rozglądał się za nowymi piłkarzami w Eredivisie. Efektem tego był transfer Erika Pietersa z PSV Eindhoven.

"Bardzo chciałbym zagrać w wielkim klubie"

- Nie ukrywam, że Zwolle to przystanek w mojej karierze i bardzo chciałbym zagrać jeszcze w wielkim klubie - przekonywał niedawno Mateusz Klich, po tym jak udało mu się czterokrotnie asystować przy bramkach kolegów w wygranym 6:1 meczu z Den Haag.

- Dochodzą do mnie różne informacje, że Ajax, że PSV, ale konkretów nie ma. Póki co w Zwolle czuję się jednak naprawdę dobrze, fajnie mi się gra i na pewno nie będę się "grzał" na wyjazd za wszelką cenę.

Więcej o: