Transfery. Manchester United złoży jeszcze jedną ofertę za Fabregasa

40 milionów funtów jest gotów zapłacić Manchester United za 26-letniego Cesca Fabregasa z Barcelony. Saga transferowa z pomocnikiem reprezentacji Hiszpanii trwa.

Na początku lipca United zaproponowali Barcelonie 26 milionów funtów za Fabregasa. Kilka dni później podwyższyli swoją ofertę do 30 milionów. - Dostaliśmy od nich negatywną odpowiedź, więc próbujemy dalej - mówił wtedy trener mistrzów Anglii David Moyes.

- Jeśli interesują cię najlepsi zawodnicy, zrobisz wszystko, żeby ich dostać - dodał szkoleniowiec. Dlatego sprawą transferu zajął się sam wiceprezes klubu, Ed Woodward.

Ale Barcelona ogłosiła, że nie jest zainteresowana transferem. Wtedy Woodward rzucił na stół jeszcze więcej: 35 mln funtów. - Nie zamierzam grzebać w księgach rachunkowych klubu, ale zważywszy na to, że Barca odrzuciła już dwie oferty w sprawie Fabregasa, zakładam, że odrzuci i trzecią - stwierdził nowy trener "Blaugrany" Gerardo Martino.

I tak się stało. Okienko transferowe trwa jednak do końca sierpnia i United zamierzają walczyć o ten transfer do końca. The Telegraph sugeruje, że w ostatnim tygodniu miesiąca Woodward i Moyes zaproponują Hiszpanom aż 40 milionów funtów.

Fabregas jest wychowankiem Barcelony. W 2003 roku kupił go Arsenal, w którym grał przez osiem lat. Do Katalonii wrócił w 2011 roku. Z reprezentacją Hiszpanii zdobył mistrzostwo świata (2010) i dwukrotnie mistrzostwo Europy (2008, 2012).

Więcej o: