Transfery. Manchester United oferuje 30 mln funtów za Fabregasa

Manchester United złożył Barcelonie kolejną propozycję dotyczącą sprowadzenia z katalońskiego klubu Cesca Fabregasa. Tym razem mistrzowie Anglii proponują za piłkarza reprezentacji Hiszpanii 30 mln funtów.

Poprzednia oferta, zawierająca sumę 26 mln funtów, została przez Barcelonę odrzucona. Teraz działacze MU podwyższyli kwotę i czekają na odpowiedź z Camp Nou. Wyższą o 4 mln funtów.

- Dostaliśmy od nich negatywną odpowiedź, więc złożyliśmy drugą propozycję - przyznał trener mistrzów Anglii David Moyes.

Sprawą transferu Fabregasa zajmuje się wiceprezes klubu Ed Woodward. - Jeśli interesują cię najlepsi zawodnicy, zrobisz wszystko, żeby ich dostać. Mam nadzieję, że wszystko powoli zmierza w dobrym kierunku. Ed Woodward ciężko pracuje nad tym, żeby tak się stało - dodał Moyes.

Ewentualne sprowadzenie Fabregasa komplikuje fakt, że Barcelona nie ma obecnie trenera. Po rezygnacji Tito Vilanovy, który musi poddać się nowej kuracji po nawrocie choroby nowotworowej, klub rozpoczął poszukiwania następcy. Jego nazwisko ma zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

26-letni Fabregas jest wychowankiem Barcelony. W 2003 roku kupił go Arsenal, w którym grał przez osiem lat. Do Katalonii wrócił w 2011 roku. Z reprezentacją Hiszpanii zdobył mistrzostwo świata (2010) i dwukrotnie mistrzostwo Europy (2008, 2012).

Więcej o: