Transfery. Bayer Leverkusen potwierdził negocjacje z Chelsea

Bayer Leverkusen oficjalnie potwierdził, że rozmawia z Chelsea na temat transferu Andre Schuerrle. Klub zaznaczył, że do porozumienia jeszcze daleko.

- Mogę potwierdzić, że Rudi Voeller prowadzi rozmowy w Londynie - powiedział rzecznik Bayeru Meinolf Sprink. Dodał też, że żadne decyzje nie zostały podjęte. Także Voeller w rozmowie z "Bildem" odmówił podania szczegółów negocjacji.

22-letni ofensywny pomocnik jest jednym z największych talentów w Niemczech. Wzbudził zainteresowanie Chelsea, która kontynuuje proces odmładzania składu. Nieoficjalnie mówi się, że kwota transferu mogłaby wynieść nawet ponad 25 milionów euro. Dodatkowo do Bayeru miałby być wypożyczony belgijski pomocnik Kevin de Bruyne.

Schuerle zaczynał karierę w Bundeslidze w barwach Mainz. W sezonie 2010/11 zdobył 15 bramek w 34 meczach po czym przeniósł się do Leverkusen. Zagrał już 22 razy w reprezentacji Niemiec zdobywając siedem bramek.

21-letni De Bruyne ma kontrakt z Chelsea do 2017 roku. Ostatni sezon spędził w Werderze Brema i zdobył dla niego sześć bramek.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: