"Daily Mirror": Rooney, Lewandowski i Dżeko na jednej karuzeli

Brytyjski tabloid "Daily Mirror" spekuluje na temat możliwości odejścia Wayne'a Rooneya z Manchesteru United. Według dziennika, odejście napastnika reprezentacji Anglii do City może pociągnąć za sobą także transfery Robert Lewandowskiego do United i Edina Dżeko do Borussii.

Wszystkie trzy transfery mają być ściśle powiązane. City kupią Rooneya, jeśli uda im się sprzedać do Dortmundu Dżeko. Przyjście Bośniaka pozwoli Borussii zapełnić lukę, jaką spowoduje odejście Lewandowskiego.

Według "Daily Mirror" Borussia musiałaby wyłożyć na Dżeko 20 milionów funtów. Borussia odzyskałaby większość tej sumy, sprzedając do Manchesteru United Lewandowskiego za 18 milionów. Czerwone Diabły wyszłyby na całej zamianie najlepiej, gdyż Rooneya wyceniają na 35 milionów. Według gazety, to zawyżona kwota. Klub z Old Trafford nie mógłby liczyć na więcej niż 25 milionów funtów, pomimo że napastnikiem interesują się także Paris Saint-Germain i Chelsea.

Borussia rozmawia z City?

Jak donoszą źródła "Daily Mirror" z Niemiec, reprezentanci Borussii rozmawiali z City po meczu Premier League z Queens Park Rangers w lutym. Roberto Mancini ma zamiar odświeżyć skład i nie jest zdeterminowany by zatrzymać w nim Dżeko.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: