Serie A. "Czarno-biały" Llorente. Bask podpisał kontrakt z Juventusem

To już pewne. Fernando Llorente zostanie graczem Juventusu. Hiszpan grający dotychczas w Athletic Bilbao podpisał ze "Starą Damą" kontrakt do 2017 roku - poinformował klub z Turynu.

"Przyszłość Fernando Llorente jest czarno-biała" - czytamy na oficjalnej stronie Juventusu. Llorente trafi do włoskiego klubu za darmo, bowiem w lipcu wygasa jego kontrakt z Baskami.

Piłkarz mógł zostać w Hiszpanii, ale był zdeterminowany, aby grać w lepszym klubie. W ostatnim czasie otrzymał propozycję nowej umowy, ale z niej nie skorzystał. Przypłacił to utratą miejsca w składzie drużyny, wdając się przy okazji w konflikt z trenerem Marcelo Bielsą.

Llorente jest wychowankiem Athletiku. Zanim zadebiutował w drużynie seniorskiej, przeszedł wszystkie szczeble w młodzieżowej akademii klubu. Po zawirowaniach z kontraktem, zawodnik z dnia na dzień przestał być idolem kibiców z Sam Mammes. Gdy wchodził na boisko z ławki, fani witali go porcją gwizdów.

Bilbao nie zarobi teraz na swojej gwieździe żadnych pieniędzy. Latem Juventus zaoferował za Llorente cztery miliony euro, ale propozycję odrzucono. Basków nie skusiła nawet kolejna oferta opiewająca na siedem milionów.

27-letni Llorente zdobył w poprzednim sezonie z Athletikiem Ligę Europy. W barwach Hiszpanii wystąpił na wygranych przez "La Roja" mistrzostwach świata w RPA i Euro 2012. Do tej pory w 21 spotkaniach zdobył dla drużyny narodowej siedem bramek.