Juventus pyta Borussię o Lewandowskiego

W tym tygodniu do biura Borussii Dormund wpłynął oficjalny faks z zapytaniem o cenę polskiego napastnika. Juventus Turyn zaczyna na poważnie bić się o Roberta Lewandowskiego - donosi portal Goal.com

Kontrakt Lewandowskiego z Borussią wygasa po zakończeniu następnego sezonu, więc mistrz Niemiec ma już niewiele czasu, jeśli chce zarobić na sprzedaży polskiego napastnika przyzwoite pieniądze.

Tydzień temu informowaliśmy, że turyńczycy kontaktowali się już z zarządem Borussii w sprawie transferu Polaka. - - Tak, Juventus złożył ofertę za Lewandowskiego - potwierdził dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc.

O chętnych Borussia martwić się nie musi - oficjalna oferta Juventusu z pewnością nie będzie jedyną, bo Lewandowskiego obserwuje wiele innych klubów z europejskiej czołówki. Nieoficjalnie mówi się, że reprezentantowi Polski najbliżej jest do Manchesteru United. Ostatnio angielskie media poinformowały, że Lewandowski uzgodnił już warunki kontraktu z wicemistrzami Anglii.

Goal.com uważa, że 'Stara Dama' poważnie myśli o sprowadzeniu Lewandowskiego, dlatego już teraz zaczyna walkę z angielskimi klubami (Manchesterem United i Manchesterem City). Mistrzowie Włoch są skłonni zapłacić Borussii 25 milionów euro.

Więcej o: