Transfery. Media: Lewandowski uzgodnił kontrakt z MU

Angielska i francuska prasa, powołując się na niemiecką telewizję Sky, podała informację, jakoby Robert Lewandowski miał już uzgodnić warunki kontraktu z Manchesterem United. Miałby on obowiązywać od 1 czerwca przyszłego roku na kolejnych pięć lat.

O zainteresowaniu Robertem Lewandowskim ze strony sir Alexa Fergusona wiadomo już od dłuższego czasu. Menedżer "Czerwonych Diabłów" stwierdził nawet, że Polak byłby idealnym wzmocnieniem, a w parze z Robinem van Persiem i mając za plecami Wayne'a Rooneya, stworzyłby najmocniejszy atak w Europie.

Informacja podana przez niemiecką telewizję jest jednak pierwszą mówiącą o konkretnych ruchach transferowych. Polak miał ponoć uzgodnić warunki nowej umowy obowiązującej od 1 czerwca przyszłego roku, co oznaczałoby, że nie przedłużyłby obecnego kontraktu w Borussii Dortmund.

Według doniesień oba kluby miały się już porozumieć w kwestii odstępnego, które wyniosłoby około 15 milionów euro. Zainteresowane sprowadzeniem Lewandowskiego były także Manchester City i Juventus Turyn.

Zobacz wideo
Więcej o: