Transfery. FIFA odrzuciła wniosek Drogby.

FIFA odrzuciła specjalny wniosek Didiera Drogby, który wystąpił z prośbą o możliwość przejścia do innego klubu na zasadzie wypożyczenia poza okienkiem transferowym. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej chciał dzięki temu podtrzymać formę przed zbliżającym się Pucharem Narodów Afryki.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Światowa Federacja o otrzymaniu wniosku poinformowała w środę. Piłkarz właśnie zakończył sezon w Chinach i martwiąc się o swoją formę, wystąpił do FIFA o możliwość wypożyczenia do któregoś z europejskich klubów. Prośba ta została odrzucona. Drogba liczył, że podobnie jak jeszcze niedawno David Beckham czy London Donovan będzie mógł wrócić do Europy, ale ostatecznie będzie musiał poczekać do 1 stycznia.

Iworyjczyk ma z klubem z Szanghaju kontrakt do 2014 roku, ale wobec nieskuteczności Fernando Torresa o jego usługi starała się londyńska Chelsea, która właśnie zatrudniła Rafę Beniteza na stanowisku szkoleniowca. Hiszpan zastąpił Roberto Di Matteo.

Londyńczycy zdążyli już nawet złożyć ofertę za snajpera, ale w związku z decyzją FIFA w styczniu głównym celem transferowym Chelsea będzie najprawdopodobniej Radomel Falcao z Atletico Madryt.

Kto wygra zbliżający się Puchar Narodów Afryki? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Więcej o: