Transfery. City chciało kupić Messiego. Przez pomyłkę

30 milionów funtów- za tyle cztery lata temu Manchester City chciał wykupić z Barcelony Leo Messiego. Po publikacji książki ?The Manchester City Years? okazuje się jednak, że oferta Anglików, była wynikiem... pomyłki językowej.

W nowej książce o Manchsterze City autor zdradza kulisy przejęcia klubu przez szejka Monsoura. Opisuje także śmieszną pomyłkę - City przez błędne zrozumienie słów złożyło przez to ofertę Barcelonie.

Jak do tego doszło? W 2008 roku, po przejęciu klubu przez nowego właściciela, Anglicy dopięli kontrakt z Robinho, który przeszedł do Anglii z Realu Madryt. Po nieudanych negocjacjach z Dimitarem Berbatowem i Fernando Torresem w klubie zaczęło robić się gorąco.

W klubie był zwyczaj porozumiewania się przez telefon. - Wtedy doszło do nieporozumienia - podczas gorącej linii Manchster-Abu Dhabi padło sformułowanie "all getting messy" (wszystko się komplikuje) - pisze w książce były dyrektor generalny City Garry Cook. Ktoś zrozumiał to jako polecenie - weźcie Messiego. Następnego dnia do biura Barcelony wpłynęła oferta za słynnego Argentyńczyka. "The Citizens" oferowali 30 milionów euro, Katalończycy oczywiście odmówili.

Więcej o: