Transfery. Hiszpańskie media: Dudka jedną nogą w Levante

Dariusz Dudka jest bliski przejścia do szóstego zespołu ostatniego sezonu Primera Division. Umowa z Levante jest już prawie sfinalizowana, reprezentant Polski ma ją podpisać w piątek - donoszą hiszpańskie media. O wstępnym porozumieniu informuje też oficjalna strona klubu.

Walencki dziennik twierdzi, że w nocy z czwartku na piątek obie strony doszły do porozumienia. W piątek transfer ma zostać potwierdzony. Informację, która w mediach pojawiła się rano, po 11 potwierdzili hiszpańscy działacze - "Levante osiągnęło wstępne porozumienie z Dariuszem Dudką" - czytamy na oficjalnej stronie klubu. Polski pomocnik ma wylądować w Walencji o 12.05.

Dudka w poprzednim sezonie reprezentował barwy Auxerre, które zajęło ostatnie miejsce i spadło z Ligue 1. Kontrakt reprezentanta Polski skończył się w czerwcu, może więc zmienić klub bez kwoty odstępnego. Dla szukającego oszczędności klubu, jest to świetne rozwiązanie.

"Na papierze to duża korzyść dla Levante - Dudka trafił do Auxerre za 2,5 miliona euro, wcześniej chciało go kilka włoskich klubów" - pisze dziennikarz Superdeporte.

Dudka prawdopodobnie podpisze z szóstą drużyną poprzedniego sezonu Primera Division dwuletni kontrakt. W Levante będzie walczył o miejsce w środku pola z Diopem, Iborrą czy Pallardo. W defensywnie może być alternatywą dla Sergio Ballesterosa, Hectora Navarro, czy Davida Rhodesa.

Z reprezentacją na dobre i na złe Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Więcej o: