Transfery. Manchester United chce Kagawę. Oferuje 17 mln euro

Manchester United złożył Borussii Dortmund pierwszą ofertę kupna pomocnika Shinjiego Kagawy. Za Japończyka gotów jest zapłacić 17 mln euro.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

O zainteresowaniu Kagawą pisała prasa niemiecka i brytyjska. W czwartek po raz pierwszy pojawiły się informacje, że Manchester United złożył oficjalną ofertę. "Czerwonym Diabłom" zaczęło się spieszyć, gdy okazało się, że Japończykiem interesuje się także Arsenal.

Kagawa ma jeszcze rok ważnego kontraktu, a ostatnio władze Borussii twierdziły, że nie będą robić zawodnikowi trudności, jeśli dostanie dobrą ofertę z innego klubu. - Jego agent poinformował nas, że piłkarz nie przedłuży umowy w Dortmundzie. Jeśli dostaniemy poważne oferty, na pewno przystąpimy do negocjacji - powiedział dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc.

Menedżer United Alex Ferguson oglądał Kagawę przed dwoma tygodniami podczas finału Pucharu Niemiec, w którym Borussia wygrała aż 5:2 z Bayernem Monachium, a Japończyk strzelił jednego gola.

Kagawa w Dortmundzie gra od lata 2010 roku. W 71 meczach dla Borussii Kagawa zdobył 29 bramek, w reprezentacji Japonii strzelił 10 w 30 meczach.

Więcej o: