Transfer. Tevez w PSG?

Według Le Parisien Paris Sain Germain zamierza piłkarzowi Manchesteru City roczne zarobki wysokości 10 milionów euro. Sprowadzenie do Paryża Argentyńczyka to pomysł awaryjny, po tym jak Alexandre Pato postanowił zostać we Włoszech.

Lider Ligue 1 zamierzał ściągnąć Alexandre Pato do Paryża, jednak negocjacje, gdy wszystkie agencje informowały o zawarciu porozumienia między Milanem a PSG, załamały się, a piłkarz poinformował, że zostaje w Mediolanie.

Według doniesień Le Parisien miejsce Brazylijczyka w ataku paryskiego klubu miałby zająć Carlos Tevez. Argentyńczyk, w PSG zarobiłby 10 milionów za rok.

Powodem, dla którego lider Premier League chce sprzedać 28-letniego piłkarza, jest konflikt na linii piłkarz - trener.

Mancini posprzeczał się z Tevezem przeszło dwa miesiące temu. Początkiem był incydent, do jakiego doszło 27 września podczas spotkania Ligi Mistrzów z Bayernem w Monachium. Przy stanie 0:2 trener gości zamierzał wpuścić na boisko Argentyńczyka. Ten jednak nie chciał się wcześniej rozgrzewać. Ostatecznie na murawie pojawił się Holender Nigel De Jong, a włoski szkoleniowiec oskarżył Teveza o odmowę wejścia na murawę.

W efekcie klub ukarał Argentyńczyka grzywną w wysokości miliona funtów (czterotygodniowe zarobki zawodnika), którą później zmniejszył o ponad połowę.

Sprowadzeniem Teveza zainteresowane są również kluby z Mediolanu. AC Milan rozpoczął już negocjacje, podobnie jak Inter.

Futbol sprzedał duszę - Arsene Wenger o piłce nożnej ?

Więcej o: