Serie A. Fiorentina pozbywa się Gilardino

Prezes Genoi Enrico Preziosi potwierdził, że jego klub jest bliski podpisania umowy z napastnikiem Fiorentiny Alberto Gilardino. Podstawowym bramkarzem Fiorentiny jest Artur Boruc.

Od dawna zanosiło się na przenosiny Gilardino do Genoi, dla której sprowadzenie włoskiego napastnika było priorytetem. W grę wchodziły także takie nazwiska jak Diego Milito, Marco Boriello czy Amauri, ale wydaje się, że to była gwiazda młodzieżowych reprezentacji Włoch bardziej przyciąga władze Genoi. Transfer miał dojść do skutku w zimowym okienku i wszystko wskazuje na to, że tak się też stanie.

Preziosi twierdzi z kolei, że Fiorentina zdecyduje się na sprowadzenie napastnika Catanii Maxi Lopeza. Nie wykluczone jednak, że władze zespołu Boruca sięgną po kogoś spoza Serie A. Mounir El Hamdaoui z Ajaxu Amsterdam ma ponoć duże szanse, by trafić do 14. zespołu ligi włoskiej.

- Jutro (czwartek) odbędzie się oficjalne podpisanie kontraktu z Gilardino. Nie mamy jeszcze na umowie podpisu Fiorentiny, ale już się porozumieliśmy i niedługo transfer stanie się faktem - powiedział Preziosi.

29-letni Gilardino, który wcześniej regularnie strzelał bramki dla Parmy czy Milanu jest mistrzem świata z reprezentacją Włoch z 2006 roku, z Fiorentiną jest związany od trzech lat.

Barcelona drużyną wszech czasów? Ma konkurencję

Więcej o: