Transfery. David Trezeguet przejdzie do River Plate

34-letni były reprezentant Francji - David Trezeguet jeszcze w tym tygodniu podpisze kontrakt z River Plate - poinformował na swojej oficjalnej stronie argentyński klub.

Snajper występował ostatnio w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w klubie Beniyas Dubaj. Będzie pierwszym wzmocnieniem River Plate, które po niespodziewanym spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej w Argentynie, chce jak najszybciej odbudować swoją potęgę.

- Transfer jest już przesądzony . Trezeguet przeszedł pozytywnie testy medyczne i kontrakt podpisze jeszcze w tym tygodniu - poinformował klub z Buenos Aires.

Piłkarz zostanie przedstawiony kibicom i mediom dopiero w 4 stycznia podczas pierwszego w 2012 roku treningu River. Wtedy też fani zobaczą go w koszulce klubowej.

Były reprezentant Francji ma obywatelstwo argentyńskie. Jego rodzice są Argentyńczykami, a on sam spędził w tym kraju dzieciństwo.

Najlepsze lata w karierze spędził w Juventusie Turyn. W 1998 roku z ekipą "Trójkolorowych" sięgnął po mistrzostwo świata. Dwa lata później zdobył "złotego gola" w finałowym meczu mistrzostw Europy przeciwko Włochom, dzięki czemu Francuzi drugi raz w historii zdobyli tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie.

T-Mobile Ekstraklasa. Lech chce sprzedać Murawskiego, ale się boi

Więcej o: