Transfery. Anżi chce kupić Teveza

Rosyjski klub Anżi Machaczkała jest zainteresowany sprowadzeniem napastnika Manchesteru City Carlosa Teveza. W barwach klubu z Kaukazu występuje już inny gwiazdor Samuel Eto'o.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

O zainteresowaniu Tevezem poinformował dziennik Tvoi Den. - Warunki zaproponowane Tevezowi są bardzo dobre zarówno dla zawodnika, jak i dla klubu - mówi źródło gazety.

Tevez ostatnio po raz kolejny podpadł trenerowi Manchesteru City Roberto Manciniemu. Argentyńczyk odmówił wejścia na boisko podczas meczu Ligi Mistrzów z Bayernem w Monachium. - Dla mnie on jest skończony - powiedział trener Manchesteru City na konferencji prasowej.

Argentyńczyk sprawiał kłopoty w City, od kiedy przeszedł do klubu z Manchesteru United w 2009 roku. Przez długi okres czasu piłkarz nie wracał z ojczyzny do Anglii, gdzie drużyna Manciniego przygotowywała się do kolejnego sezonu. Tłumaczył to problemami rodzinnymi.

W grudniu ubiegłego roku wystosował pisemną prośbę do władz klubu, w której zwracał się o zgodę na transfer. W odpowiedzi szkoleniowiec pozbawił go opaski kapitańskiej.

Klub z Machaczkały, którego właścicielem jest miliarder Sulejman Kerimow nie szczędzi pieniędzy na zatrudnianie gwiazd światowego futbolu. Pozyskał już Roberto Carlosa, Jurija Żyrkowa i Samuela Eto'o, który z pensją w wysokości 20 milionów euro rocznie stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.

Kłopoty City z Tevezem - jak tu się pozbyć zawodnika za 47 milionów?

Więcej o: