Transfery. Bursaspor chce sprowadzić Obraniaka

Turecki Bursaspor, który walczy o udział w Lidze Europy, chce sprowadzić z Lille reprezentanta Polski Ludovica Obraniaka - informują tureckie media. W tym celu do Francji wybiera się w tym tygodniu członek komisji transferowej klubu - Kamat Erkan.

Drużyna mistrza Turcji z 2010 roku narzeka na braki w środku pomocy oraz w obronie i z tego względu klub chce zatrudnić dwóch zawodników z Ligue 1. Oprócz Obraniaka z Lille Bursaspor chce sprowadzić obrońcę Michaela Bassera z AS Nancy.

27-letni Obraniak deklarował wielokrotnie, że chciałby odejść z ligi francuskiej, koszt jego wykupienia wyniósłby około czterech milionów euro. Jego kontrakt w Lille obowiązuje do 30 czerwca 2012 roku.

Do Francji wybiera się w tym tygodniu przedstawiciel Bursasporu, jednak zdaniem mediów klub jest skłonny zapłacić Francuzom za Obraniak 2,5-3 miliona euro. Reprezentanta Polski bardzo chętnie widziałby w swojej drużynie trener Ertugrul Saglam.

- Mamy na oku trzech różnych piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić naszą drużynę. Jednym z nich jest Obraniak. Bardzo chciałbym go w zespole już w tym sezonie - zadeklarował szkoleniowiec.

Dudka najgorszy na boisku w meczu Auxerre z Bordeaux ?

Więcej o: